Identyfikacja wizualna śrem

Identyfikacja wizualna

Nie ma kompetentnej firmy, bez dobrze stworzonej marki. To istota dzisiejszego biznesu. Na szczęście coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie z tego sprawę i inwestuje środki finansowe w wybudowanie brandu. Wszystko zaczyna się od ukształtowania identyfikacji wizualnej firm.
Identyfikacja wizualna to calutki system, na który składa się sporo detali. Co ważne, wszystkie te moduły muszą być ze sobą logiczne. Dopiero wtenczas można mówić o doświadczonej identyfikacji wizualnej. Na system ten konstruuje się m.in. logotyp firmy, kolorystyka firmy, używana w oficjalnych pismach czcionka, a nawet wygląd budynków zewnętrzny i ich wystrój wewnątrz, projekt wyrobów i opakowań, i wizerunek materiałów marketingowych. I w tym wszystkim jak przedtem wtrącono potrzebna jest łączność. Nie można np. w jednym zakresie stosować jakiś kolorów, a gdzie indziej zupełnie innych. To nie ma nic wspólnego z fachową identyfikacją wizualną.
Wszystkie te szczegóły zapisywane są w tzw. księdze identyfikacji wizualnej, często tytułowanej także księgą znaku. Jest to coś w rodzaju biblii dla marki. Jest ona używana np. przy wykonywaniu rozmaitego rodzaju kampanii reklamowych oraz marketingowych. Studia graficzne a także agencje reklamowe dostają od firmy księgę znaku i projektując wszelakie artykuły muszą się dokładnie trzymać wskazanych tam norm.
W celu przygotowania księgi identyfikacji wizualnej najlepiej jest się udać do kompetentnej agencji marketingowej. Tam strukturą marki pochwycą się zawodowcy posiadający niemałe doświadczenie w budowie nie jednej księgi znaku.


Możliwość komentowania jest wyłączona.